Adresimiz :

Bahçelievler Mh. GMK Bulvarı Rastgeldi Apt. A Blok Kat:2 No:5 Yenişehir / MERSİN.

Bizi Arayın :Tel/Fax : 0324 327 30 71-72


Gsm : 0534 794 58 78

Bize Mail Atın :info@jeitatravel.com


Yurtiçi Tur Detayları

DOGU KARADENIZ TURU

RIZE Çamlihemsin - Firtina Vadisi - Ayder Yaylasi - Gelin Tülü Selalesi - Rize Botanik Parki - Rize Kalesi - Çay Fabrikasi - Rize Bezi Atölyesi TRABZON Of - Sürmene - Çaykara - Uzungöl - Ayasofya Müzesi - Atatürk Köskü - Telkari Atölyesi - Sümela Manastiri ORDU Boztepe - Fatsa - Ünye SAMSUN Bandirma Vapuru - Kurtulus Yolu - Ilk Adim Aniti

Tel/Fax :

0324 327 30 71-72

Fiyat Bilgileri

GEZI FIYATI
MIN. 40 KISI KAPASITELI ARAÇ ÜZERINDEN
KISI BASI HERSEY DAHIL FIYAT
        700 TL NAKIT
* 0-2 YAS ( Araçta koltuk almamak kaydi ile ) ÜCRETSIZ
* 3-6 YAS    280 TL
* 7-12 YAS  525 TL
* TEK KISILIK ODA FARKI  280 TL


ÜCRETE DAHIL  HIZMETLER
** KONFORLU ULASIM
** 3 GECE KONAKLAMA
** 4 SABAH KAHVALTISI
** 4 ÖGLE YEMEGI
** 3 AKSAM YEMEGI
** ARAÇ IÇI IKRAMLAR
** SEYAHAT SIGORTASI
** PROFESYONEL REHBERLIK


ÜCRETE DAHIL OLMAYANLAR
* OTELLERDE ALINAN EKSTRALAR
* TÜM KISISEL HARCAMALAR
* MÜZE ve ÖREN YERI GIRIS ÜCRETI

Genel Bilgiler

1.GÜN
Sabah saatlerinde ulastigimiz Rize de kahvalti molasi veriyoruz. Kahvalti sonrasi Pazar ve Ardesen'i geçiyor essiz Karadeniz dogasi esliginde Kaçkarlara dogru yol aliyoruz. Bir yanimizda Firtina Deresi bir yanimizda Çay, Findik ve Kivi bahçeleri esliginde Çamlihemsin'i geçerek 1350 metre yükseklikte  Ladin ve Kayin agaçlari ile kapli bir doga harikasi olan Ayder Yaylasina ve Gelin Tülü selalesine ulasiyoruz. Küçük hediyelik dükkanlarinda alis veris ve doga yürüyüsü için serbest zaman veriyoruz. Firtina deresi üzerinde bulunan tarihi köprüleri görüyor ve Firtina deresi kenarinda bulunan restoranimiza ulasiyor ve ögle yemegimizi aliyoruz. Ögle yemegi sonrasi Çay fabrikasi gezimizi gerçeklestirip Rize sehir merkezinde panoramik turumuzu yapiyor ve Rize bezinin tanitiminin yapilacagi ve satin alabileceginiz atölyeye variyoruz. Rize bezi sonrasinda Rize'yi kusbakisi izleyebilecegimiz Botanik parkina çikiyoruz. Rize Botanik Parki ve Rize Kalesi gezilerimiz sonrasi Rize de konaklama yapacagimiz otelimize geçiyoruz. Yöresel eglence esliginde Aksam yemegi otelimizde.
2.GÜN

Otelde alacagimiz açik büfe kahvalti sonrasi Of ve Çaykarayi geçerek 1000 metre rakimli Uzungöle ulasiyoruz. Karadenizin simgelerinden olan Uzungöl adeta sizleri büyüleyecek. Uzungöl sonrasi  Trabzon Maçka da bulunan Altindere Milli Parkina hareket ediyoruz. Ögle yemegini aliyoruz. Yesilliklerin içersinden kivrimli ve biraz zahmetli bir tirmanisla Karadagin eteklerinde kayaya oyularak insa edilmis olan Sümela Manastirina variyoruz. 1250 metre yükseklikte bulunan Sümela manastirinin etkileyici mimarisi ve tarihi ile ilgili sunum sonrasinda fotograf molasi veriyoruz. Konaklama ve Aksam yemegi Trabzon da bulunan otelimizde.
3.GÜN
Kahvalti sonrasi yeni yerler kesfedebilmek için yola koyuluyoruz. Trabzon merkezde ilk duragimiz 13.yy insa edilmis 1572 yilinda camiye çevrilen, 1964 yilinda müzelestirilen Kommenoslarin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya müzesini geziyoruz. Trabzon'a has Telkari Sanatinin örneklerini görüp satin alabilecegimiz Telkari Magazasini geziyoruz. Atatürk Kösküne geçiyoruz, Ulu Önderin vasiyetinin bir kisminida yazdigi bu köskün manzarasi ve bahçesi ilginizi çekecek. Trabzondan ayriliyoruz ve Karadenizin bir baska güzel sehri kirazin merkezi Giresunu panaromik bir turla geçiyoruz. Ordu'yu ve Karadenizi ayaklarinizin altinda hissedeceginiz Ordu Boztepe'ye keyifli bir teleferik yolculugu yapiyoruz. Boztepe de verecegimiz serbest zamandan sonra Konaklama ve Aksam yemegi için otelimizdeyiz.
4.GÜN
Yeni güne kahvalti ile basliyoruz. En güzel Karadeniz kiyilarini panaromik olarak görerek yolumuza devam ediyoruz.  Fatsa, Ünye üzerinden Samsuna ulasiyoruz. Ilk Adim Aniti ile Samsun gezimiz basliyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün heykelini görüyoruz daha sonra Atatürk'ü Samsun'a ulastiran Milli Mücadelenin simgelerinden olan Bandirma Vapurunu ziyaret ediyoruz. Samsun Müzesi sonrasi ögle yemegi. Yemek sonrasi Samsun Çarsisi ve Alisveris için serbest zaman veriyoruz. Aksam saatlerinde Mersin'e dönmek üzere yola koyuluyoruz.

TARİH BİLGİSİ

TURA ÇIKARKEN

  • ( Tercihen önceden giyilmiş ) Rahat edebileceğiniz ayakkabı , terlik , mayo , hırka ve şemsiye ve yagmurluk alınması ,
  • Kişisel bakım araçlarının ( diş macunu , kozmetik ürünleri , kişisel temizlik malzemeleri , rutin kullanılan ilaçlar ) alınması ,
  • Telefon defteri , harita , not defteri , kalem ve bunun gibi gerekli olacak eşyaların alınması ,
  • Güneş gözlüğü , cep telefonu & sarj aleti , el feneri , pil , güneş gözlüğü ve alarmlı saat alınması
  • Kesinliklikle Nüfus cüzdanı ve var ise banka kartlarının alınması.

EVDEN ÇIKARKEN

Evden çıkarken tüp , ocak , buzdolabı , kapı ve pencerelerin sıkı kapatıldığından emin olunması ve evcil hayvan sahibi iseniz yakın bir akrabanız veya komşunuza evde olmayacağınız gün kadar bırakılıp ihtiyaçlarının komşunuza veya akrabanıza teslim edilmesi.