Adresimiz :

Bahçelievler Mh. GMK Bulvarı Rastgeldi Apt. A Blok Kat:2 No:5 Yenişehir / MERSİN.

Bizi Arayın :Tel/Fax : 0324 327 30 71-72


Gsm : 0534 794 58 78

Bize Mail Atın :info@jeitatravel.com


Yurtdışı Tur Detayları

BUDAPESTE-PRAG-VIYANA AVRUPA TURU

Kültürel ve sosyal zenginligi nedeniyle Budapeste konuklarina bir an için bile sikilma firsati vermiyor. Sosyal açidan canli birçok caddenin oldugu, bir yakasi tamamen tarihi yapilarla dolu kentte su aktiviteleri yaparak keyifli bir tatil dönemi geçirebilirsiniz:Estetigin zarafetle bulustugu en sik Avrupa kenti olan Viyana, günümüzde kültür, sanat, felsefe, müzik alaninda diger Avrupa baskentlerinin bir adim önünde yer aliyor. Avusturya’nin baskenti ve en büyük sehri olan Viyana, ülkesinin dokuz eyaletinin yüz ölçümü bakimindan en küçügü olsa da, nüfus bakimindan en kalabalik yerlesimi. Avrupa Birliginin en büyük onuncu kenti olan Viyana, bu oranla Avusturya nüfusunun yaklasik dörtte birini olusturuyor.Prag sizi Ortaçag Avrupa’sinin mistik yapisi ile hayran birakabilir ya da tabiri caizse asik edebilir. Kulelerinden sehri kus bakisi izlerken büyülenebilir, arnavut kaldirimli tas sokaklarini arsinlarken hayran hayran dolasabilirsiniz. Bu mistik sehrin daha da çekici yapan bir diger özelligi ise : basta etklileyici Charles köprüsü olmak üzere birçok köprüsü olan Vltava nehri üzerine kurulmus olmasi. Vltava nehrinin sol tarafi Mala strana bölgesi ve sag tarafi Old town ( Eski sehir ) olarak geçmektedir. Eger kis aylarinda buraya gelirseniz, asiri soguk havadan dolayi Prag da yasam kosullarinin zorluguna sahit olabilirsiniz. Fakat romantizmi de bir o kadar derinlemesine yasayacaginizi düsünüyorum.

Tel/Fax :

0324 327 30 71-72

Fiyat Bilgileri

Yeni Otel 1

Genel Bilgiler

1. Gün
ISTANBUL - BUDAPESTE - VIYANA
16 Mar 2019 Cumartesi
Sabiha Gökçen Havalimani Dis Hatlar Gidis Terminali acente kontuari önünde siz degerli konuklarimizla 11.00’da bulusma. Bilet, bagaj ve binis islemlerinin ardindan Pegasus Havayollarinin PC331 tarifeli seferi ile 14.15’de Budapeste’ye hareket. Yerel saat ile 14.25’de varisin ardindan özel otobüsümüz ile Viyana’ya transfer. Varisin ardindan Viyana panoramik sehir turu. Viyana sehir turunda görülecek yerler arasinda; Hundertwasser House, Opera Binasi, Üniversite, Parlemento Binasi, Tiyatro, Hofburg Sarayi ve Müzeler bölgesi bulunmaktadir. Turumuzu takiben rehberinizin anlatimlariyla serbest zaman. Rehberinizin bilgilendirecegi saatte otele transfer ve yerlesme. Arzu eden misafirlerimiz ile aksam ekstra organize edilecek Avusturya Grinzing Gecesi turumuza katilabilirler. Bu turumuzda Viyana merkezine 20 dakika uzaklikta bulunan Grinzing kasabasinin küçük ve sirin evlerinde, tipik Viyana Heuriger tarzi müzikleri esliginde ünlü snitzellerinin tadina bakiyoruz. Turumuz sonrasi otelinize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra Avusturya Grinzing Gecesi Turu: 50 Euro (Kisi Basi) (Ulasim, rehberlik, 3 çesit yemek, sinirli alkollü veya alkolsüz içecek dahildir.)
2. Gün
VIYANA
17 Mar 2019 Pazar
Sabah otelde alinacak kahvaltinin ardindan arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek tam günlük Liechtenstein Satosu, Seegrotte yer alti gölü, Mayerling av köskü, Heilingenkreuz Manastiri, Baden kaplica sehriSchönbrunn Sarayi bahçeleri turumuza katilabilirler.  Bu turda, önce Liechtenstein Satosunu daha sonra maden ocagi iken bir patlama neticesinde icine su dolarak, yeralti gölü olan ve II. Dünya Savasi sirasinda Nazilerin gizli savas ucagi ürettikleri Seegrote yer alti gölünü geziyoruz. Turumuzda yeralti gölünde tekne ile gezinti de yapilacaktir. Ardindan bir ortaçag kesishanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra “Mayerling Faciasi”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yasadigi manastir konumunda bulunan Mayerling av köskünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve sirin bir kaplica sehri Baden. Turumuzun en son duragi Kraliçe Sisi’nin Sarayi olan Schönbrunn Sarayinin muhtesem bahçelerinde serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz sarayin içini ziyaret edebilirler. Burada serbest zamanimizdan sonra Viyana merkezde transfer. Aksam arzu eden misafirlerimiz ile klasik müzigin baskenti Viyana’da ekstra Viyana’nin ünlü klasik müzikkonserlerinden birini izleme imkâni. Geceleme otelimizde.
Ekstra Liechtenstein Satosu - Seegrotte yer alti gölü - Mayerling av köskü - Heilingenkreuz Manastiri - Baden termal sehri - Schönbrunn Sarayi bahçeleri turu: 55 Euro (Kisi Basi) (Ulasim, rehberlik, sehir turu dahildir.)
Ekstra Viyana Konser Turu: 55 Euro (Kisi Basi) (Ulasim, rehberlik, üst kategori konser bileti dahildir.)
3. Gün
VIYANA - PRAG
18 Mar 2019 Pazartesi
Sabah otelde alinacak kahvaltinin ardindan Prag’a hareket, yol üstü turumuzda arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Cesky Krumlov turu. Müthis bir Orta Çag Kasabasi olan Cesky Kurumlov, Çekya‘nin degerli bir mücevheri olmakla beraber ayni zamanda UNESCO tarafindan Dünya Miraslari listesinde yer alan bir kasabadir. Kominizm’in en koyu dönemlerini yasamis Cesky Kurumlov, 1990’lardan itibaren tekrar yeniden dogusunu yasamis ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansitmistir. Cesky Krumlov`a hayran kalacaksiniz. Tur sonrasi Prag yolculugumuza devam ediyoruz, varisimzin ardindan Prag sehir turumuzda Cumhurbaskanligi Sarayi, yapiminin 600 yil süren neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barindiran St.Vitüs Katedrali, Franz Kafka’nin evi, 13. yüzyilda Bas Mimar Peter Parler tarafindan yaptirilan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulundugu Charles Köprüsü, eski sehir meydani, 15. yüzyilda insa edilen üzerinde 12  Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasindadir. Sehir turumuz sonrasi serbest zaman. Aksam rehberiniz tarafindan organize edilecek Ekstra Vltava Nehrinde açik büfe yemekli tekne turu. Prag’in muhtesem gece manzarasini müzikli açik büfe yemek esliginde izliyoruz, mühendislik harikasi müthis kanal geçisleri ile sizleri hayran birakacak turumuzu kaçirmamanizi tavsiye ederiz. Tur sonrasi özel otobüsümüz ile otele transfer, geceleme otelimizde.
Ekstra Vltava Nehrinde açik büfe yemekli tekne turu.: 45 Euro (Kisi Basi) ( Ulasim,rehberlik, 2 içecek, açik büfe yemek dahildir )
Ekstra Cesky Krumlov Turu: 30 Euro (Kisi Basi) ( Ulasim,rehberlik,sehir turu dahildir )
4. Gün
PRAG
19 Mar 2019 Sali
Sabah otelde alinacak kahvaltinin ardindan arzu eden misafirlerimiz için Ekstra Loket - Karlovy Vary Kültür ve Alisveris turu. Bu turumuzda Bati Bohemia Karlovy Vary bölgesinin en önemli turistik noktalarindan biri olan Loket Kasabasini ziyaret edecegiz. Gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Loket kalesi ve sehrini panoramik olarak görecegiz. Ayrica James Bond köyü olarak da bilinen Loket kasabasi ünlü Casino Royal filminin bazi sahnelerinin çekildigi meshur bir kasabadir. Loket gezimizin ardindan 15 km sonra Çek Cumhuriyeti'nin kaplicalariyla ünlü sehri Karlovy Vary yolculugumuza rehberinizin keyifli anlatimlariyla devam ediyoruz. Kentte sicakliklari 30-72 C arasinda degisen 12 termal kaynak bulunmaktadir. Atatürk’ün 1918’de kaldigi oteli, Dovorak`in, Mozart`in, Göthe`nin, Beethoven`in, Puskin`in evlerini görecek,12 farkli termal suyun çiktigi termal galerileri ziyaret edecegiz. Ayrica kristal, porselen, granit, kehribar taslarinin ve diger geleneksel Çek hediyelik esyalarinin satildigi fabrika satis magazalarinda alisveris yapma imkanina sahip olacaksiniz. Içilebilir termal özelligi olan doga harikasi Karlovy Vary’de birbirinden sifali ürünlerin, kremlerin satildigi magazalari rehberiniz esliginde gezebilirsiniz. Tur bitiminde Prag’a transfer. Yolumuzun üzerinde ünlü Çek Bira fabrikasi Krusovice durarak arzu eden misafirlerimiz bira tadimi yapabilirler. Prag’a varisimizin ardindan serbest zaman. Aksam rehberiniz tarafindan düzenlenecek Ekstra Ortaçag eglencesi ve yemegi. Bu turumuzda 600 yillik bir handa yer alan ortaçag restoraninda, ortaçag dönemine ait kiyafetler giymis müzisyenler, dansçilar ve aktörlerin muhtesem sovlarini izlerken ayni zamanda Çek mutfaginin yerel tatlarini deneyerek Çeklerin meshur biralarindan ve ev yapimi yemeklerinden tatma firsati yakalayacaksiniz. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra Loket - Karlovy Vary Kültür ve Alisveris turu : 60 Euro (Kisi Basi) Yemekli: 75 Euro (Kisi Basi) (Ulasim, rehberlik, sehir turu dahildir.)
Ekstra Ortaçag eglencesi ve yemegi: 65 Euro (Kisi Basi) (Ulasim, rehberlik, 3 çesit yemek, sinirsiz alkollü veya alkolsüz içecek dahildir.)
5. Gün
PRAG
20 Mar 2019 Çarsamba
Sabah otelde alinacak kahvaltinin ardindan serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tam gün Ekstra Moritzburg Su Sarayi - Dresden (Almanya) Kültür ve Alisveris turumuza katilabilirler. Bu turumuzda Prag’a 150 km mesafedeki dünyanin en önemli su saraylarindan biri olan Moritzburg Su Sarayi‘ni görecegiz. Sakson Krallarinin yazlik sarayi ve Av köskü olarak kullandigi bu saray, barok mimarinin en görkemli örneklerinden biridir. Buradaki serbest zamanimiz ardindan Elbe’nin Floransa’si olarak adlandirilan muhtesem tarihi yapilariyla Dresden sehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayini, Brulshl Terasi, Kral yolu, Elbe Nehri, Martin  Luther heykeli, Hof kilisesi, Semper Operasi, eski sehir meydani görülecek yerler arasindadir. Ardindan Dogu Almanya’nin en güzel sehirlerinden olan ve UNESCO tarafindan dünya mirasi korumasi altina alinan sehirde alisveris ve gezinti için serbest zaman. Dünyaca ünlü elektronik, giyim, çikolata gibi markalarin en kaliteli ve uygun fiyatli ürünlerini gönül rahatligiyla satin alabilirsiniz. Rehberinizin bilgilendirecegi saatte Prag’a transfer. Aksam Ekstra Çek yerel folklor gecesi ve yemegi.Bu turumuzda lokal restaurantta yerel müzisyenlerin, dansçilarin muhtesem sovlarini izlerken, limitsiz içecek servisi ile Çek mutfaginin tatlarini deneyerek Çeklerin meshur biralarindan ve ev yapimi saraplarindan tatma firsati yakalayacaksiniz. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra Moritzburg Su Sarayi - Dresden (Almanya) Kültür ve Alisveris turu:  90 Euro (Kisi Basi) (Ulasim, rehberlik, sehir turu dahildir.)
Ekstra Moritzburg Su Sarayi - Terezin kampi - Dresden (Almanya) Kültür ve Alisveris turu:  110 Euro (Kisi Basi) (Ulasim, rehberlik, sehir turu dahildir.)
Ekstra Çek yerel folklor gecesi ve yemegi: 45 Euro (Kisi Basi) (Ulasim, rehberlik, 4 çesit yemek, sinirsiz alkollü veya alkolsüz içecek dahildir.)
6. Gün
PRAG - BUDAPESTE
21 Mar 2019 Persembe
Sabah otelde alinacak kahvaltinin ardindan Budapeste’ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde ekstra Bratislava turu rehberimiz tarafindan düzenlenecektir. Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin baskenti ve en büyük sehridir. Tuna Nehri kiyisinda yer alan sehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sinirdir. Dünyada bu sekilde iki devlete siniri olan sadece iki tane baskent vardir. Sehir çok sayida festivale ve ticari sergiye ev sahipligi yapmaktadir. Sehirde görülecek yerler arasinda Bratislava nehir kiyilari,1529’da 1.Viyana Kusatmasi öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St.Martin Katedrali, eski tarihi sehirde gezinti, Grassalkovich  Sarayi, Parlamento Binasi, Slovak  Devlet Tiyatro Binasi, Mozart’in 6 yasinda Maria Theresa’ya ilk konserini  verdigi tarihi bina görülecek yerler arasindadir. Bratislava turumuzunda sonra Budapeste yolculugumuza devam ediyoruz. Varisimizin ardindan Budapeste panoramik sehir turu. Yaklasik 150 yil Osmanli hakimiyetinde kalan sehirde Osmanli izlerini görebilirsiniz. 17 Kasim 1873 yilinda Budin ve Peste’nin birlesmesi ile Macaristan’in Baskenti olan Budapeste sehir turu sirasinda Kahramanlar Meydani, Andrassy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binalari, Budapeste’nin simgesi sayilan 1884-1904 yillari arasinda yapilan 700 odali Parlamento Binasi, Tuna Nehri ve kiyilari, Erszebet Köprüsü, Balikçilar Tabyasi, Zincirli Köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Citadella, Özgürlük heykeli panoramik olarak görülecek yerler arasindadir. Turumuzu takiben otele transfer ve yerlesme. Arzu eden misafirlerimiz için aksam rehberiniz tarafindan ekstra olarak düzenlenecek olan yemekli, içkili, müzikli ve eglenceli Çigan Gecesi turumuza katilma imkâni. Bu turumuzda gidecegimiz sarap mahzeninde hem yerel saraplarin ve yemeklerin hem de Macar dansi ve müziginin keyfini çikaracaksiniz. Sizlerde sovun bir parçasi olabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
Ekstra Çigan Gecesi: 50 Euro (Kisi Basi) (Ulasim, rehberlik, 4 çesit yemek, sinirsiz alkollü veya alkolsüz içecek dahildir.)
Ekstra Bratislava Turu: 30 Euro (Kisi Basi) (Ulasim, rehberlik, sehir turu dahildir.)
 
 
 
 
7. Gün
BUDAPESTE
22 Mar 2019 Cuma
Sabah otelde alinacak sabah kahvaltisinin ardindan serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafindan ekstra organize edilecek Budapeste saheserleri - Estergon - Visegrad - Szentendre ögle yemekli gezisine katilabilirler. Budapeste saheserleri turumuzda sehirde görülmesi gereken tüm noktalari rehberinizin esliginde sehrin merkez caddelerinden, Tuna kiyilarindan, tarihi köprülerinden ve meydanlarindan geçerek Kale bölgesini, Balikçilar Tabyasini, Matyas Kilisesini ve Budapeste resmini en iyi görebileceginiz ve çekebileceginiz Citadella tepesine çikacagiz. Ardindan bir ortaçag kalesi ve ayni zamanda av satosu olan ihtisamli Visegrad’i ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda Visegrad kalesi Panoramik olarak görülecektir. Ögle yemegini Rönesans atmosferinde aliyoruz. Ögle yemegi sonrasi Estergon Katedralini, Osmanli’dan kalan kalenin kalintilarini geziyoruz. Daha sonra alisveris için ‘Szentendre’ isimli bir kasabaya gidiyoruz. Macarlarin sanatçilar ve artistler kasabasi Szentendre ’de el isi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik esyalar, içkiler gibi pek çok seyi bulabileceginiz bu kasabada alisveris yapabilir ve Tuna Nehrine karsi kafelerden birinde zaman geçirebilirsiniz. Rehberin bilgilendirecegi saatte Budapeste’ye transfer, Aksam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyecegi Tuna Nehri’nin ikiye böldügü, Avrupa’nin incisi Budapeste’yi nehirden izleme ve binalarin tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama firsati bulacaklari Tuna Nehri gezisine katilabilirsiniz. Avrupa’nin en iyi isiklandirilan sehrinde Tuna Nehrinden müthis fotograflar çekerek unutulmaz anlara taniklik edecegimiz turumuzu kaçirmamanizi tavsiye ederiz. Tur sonrasi özel otobüsümüz ile otele transfer. Geceleme otelinizde.
Ekstra Budapeste saheserleri - Estergon - Visegrad - Szentendre turu: 65 Euro (Ögle Yemekli) (Kisi Basi) 
(Ulasim, rehberlik, 4  çesit yemek, sinirsiz alkollü veya alkolsüz içecek dahildir.)
Ekstra Tuna Nehri Tekne Gezisi: 35 Euro (Kisi Basi) (Ulasim, rehberlik, 1 alkollü veya alkolsüz içecek dahildir.)
8. Gün
BUDAPESTE - ISTANBUL
23 Mar 2019 Cumartesi
Sabah otelde alinacak kahvaltisinin ardindan rehberinizin bilgilendirecegi saatte Budapeste Havalimanina transfer. Bilet, bagaj ve uçus islemlerinin ardindan Pegasus Havayollari tarifeli seferi PC332 seferi ile 15.05’de Istanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçusun ardindan Istanbul’a 19.05’de Istanbul’a varis ve turumuzun sonu.
Fiyatlara dahil olan hizmetler
 • Pegasus Havayollari tarifeli seferi ile Istanbul - Budapeste - Istanbul arasi uçak bileti,
 • Havalimani vergileri,
 • 3* otellerde 7 gece konaklama,
 • Sabah kahvaltilari,
 • Alan- Otel- Alan transferleri,
 • Tüm sehirlerarasi transferler,
 • Prag-Viyana-Budapeste panoramik sehir turlari,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Vize Ücreti,
 • Seyahat saglik ve vize sigortasi,
 • Yurtdisi Çikis Harci,
 • Tüm otel ekstralari,
 • Ekstra Turlar,
 • Söfor, restoran vb hizmet ve lokal servis tipleri (10 Euro).
Önemli
 • Uçak kalkis saatinden en az 2 saat önce havalimaninda hazir bulunmaniz gerekmektedir.
 • Otellere giris saatleri 14:00 –15:00, çikis saatleri 12:00 dir.
 • Triple odalarda (3 kisilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetiskin ile ayni oda da konaklama yapildigi takdirde geçerlidir.
 • Hava sartlarina ve mücbir sebeplere bagli olarak uçuslar gerçeklesmeyebilir bu durumdan Café Tur sorumlu degildir.
 • Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katilim olmamasi halinde yapilamayabilir. Turlarin yapilamamasindan Café Tur sorumlu degildir

TARİH BİLGİSİ

16/03/2019-23/03/2019

06/04/2019-13/04/2019

13/04/2019-20/04/2019

20/04/2019-27/04/2019

27/04/2019-04/05/2019

04/05/2019-11/05/2019

11/05/2019-18/05/2019

18/05/2019-25/05/2019

19/05/2019-26/05/2019

21/09/2019-28/09/2019

28/09/2019-05/10/2019

05/10/2019-12/10/2019

12/10/2019-19/10/2019

19/10/2019-26/10/2019

26/10/2019-02/11/2019

02/11/2019-09/11/2019

09/11/2019-16/11/2019

16/11/2019-23/11/2019

23/11/2019-30/11/2019

30/11/2019-07/12/2019

07/12/2019-14/12/2019

14/12/2019-21/12/2019

TURA ÇIKARKEN

 • ( Tercihen önceden giyilmiş ) Rahat edebileceğiniz ayakkabı , terlik , mayo , hırka ve şemsiye ve yagmurluk alınması ,
 • Kişisel bakım araçlarının ( diş macunu , kozmetik ürünleri , kişisel temizlik malzemeleri , rutin kullanılan ilaçlar ) alınması ,
 • Telefon defteri , harita , not defteri , kalem ve bunun gibi gerekli olacak eşyaların alınması ,
 • Güneş gözlüğü , cep telefonu & sarj aleti , el feneri , pil , güneş gözlüğü ve alarmlı saat alınması
 • Kesinliklikle Nüfus cüzdanı ve var ise banka kartlarının alınması.

EVDEN ÇIKARKEN

Evden çıkarken tüp , ocak , buzdolabı , kapı ve pencerelerin sıkı kapatıldığından emin olunması ve evcil hayvan sahibi iseniz yakın bir akrabanız veya komşunuza evde olmayacağınız gün kadar bırakılıp ihtiyaçlarının komşunuza veya akrabanıza teslim edilmesi.