Adresimiz :

Bahçelievler Mh. GMK Bulvarı Rastgeldi Apt. A Blok Kat:2 No:5 Yenişehir / MERSİN.

Bizi Arayın :Tel/Fax : 0324 327 30 71-72


Gsm : 0534 794 58 78

Bize Mail Atın :info@jeitatravel.com


Yurtdışı Tur Detayları

Ramazan Bayrami THY ile Büyük Balkan Turu (Vizesiz

Tiran Üsküp Pristine Belgrad Saraybosna

Tel/Fax :

0324 327 30 71-72

Fiyat Bilgileri

499 €
Fiyatlara dahil olan hizmetler
 • Türk Hava Yollari ile Istanbul – Tiran / Podgorica – Istanbul Ekonomi Sinif Uçus Biletleri
 • Yerel Ulasim Hizmetleri
 • Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
 • 4* Otellerde 1 Gece Ohrid , 2 Gece Üsküp , 1 Gece Belgrad , 2 Gece Saraybosna , 1 Gece Trebinje veya Çevresi ile toplam 7 Gece Kahvalti Dahil Konaklama
 • 1 Gece Ohrid , 1 Gece Üsküp , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Trebinje otellerinde alinan bes aksam yemegi
 • Tiran , Ohrid ,Resne , Bitola , Üsküp , Belgrad , Saraybosna , Konjic , Mostar , Kotor Panoramik sehir turlari
 • Bazi sehirlerde alinan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Sehir Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • Programda belirtilen panoramik sehir turlari
 • Havalimani vergileri ve servis bedelleri
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Müze ve ören yeri giris ücretleri.
 • Otelde alinan ekstralar.
 • Tüm kisisel harcamalar
 • Ekstra turlar
 • Ögle yemekleri
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar.
 • Istege bagli söför ve rehber bahsisleri
 • Yurtdisi çikis harci 15 TL.
 • Yurtdisi seyahat saglik sigortasi

Genel Bilgiler

1. Gün
Istanbul – Tiran – Elbasan – Ohrid
01 Haz 2019 Cumartesi
Istanbul Atatürk Havalimani Dishatlar Gidis Terminali …. Kontuari önünde bulusma. Bilet, bagaj ve pasaport islemlerinin ardindan, Türk Hava Yollari’nin TK1073 sefer sayili uçagi ile saat 07:45’de Tiran’a hareket. Saat 08:25’de Tiran’a varis.Pasaport , bagaj ve gümrük islemlerinin ardindan özel otobüslerimizle Tiran sehir turu için alandan hareket ediyoruz.20. yüzyil boyunca savaslar arasinda kalmis ve 40 yil boyunca Enver Hoca'nin diktatörlük rejimini yasamis, Balkanlar'in daglik ülkesi , 1614'te Süleyman Pasa tarafindan imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un baskenti olan bu güzel sehri tanitan, panoramik bir tur gerçeklestirecegiz. Turumuz esnasinda Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binasi, Parlamento ve Basbakanlik Binalari, Cumhurbaskanligi Köskü, Rahibe Teresa Heykeli ve Iskender Bey Meydani görecegimiz yerlerden bazilari. Tiran turumuzun ardindan Elbasandan geçerek Balkanlar’in incisi Ohrid’e hareket ediyoruz. Varisimiz sonrasi Balkanlarin en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid sehrinde birlikte yapacagimiz tur esnasinda , Ohrid Camii, Türk Çarsisi, Haydar Kadi Camii, Yeni Camii, Bedesten, Ishak Bey Camii, Hamam, , Roma Dönemi Antik Sehir kalintisi, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastiri, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasindadir .Turumuzun ardindan Ohrid çarsisinda alisveris için serbest zaman birakiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katilabilirler.(10 EUR) . Otele varisimizla birlikte odalara yerlesme.Geceleme otelimizde.


 
2. Gün
Ohrid – (St.Naum) - Resne – Bitola(Manastir) – Üsküp
02 Haz 2019 Pazar
Otelimizde alacagimiz kahvalti sonrasi Bitola(Manastir)’a hareket ediyoruz.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Ohrid gölünün dogdugu yer ve muhtesem manzaralara ev sahipligi yapan St.Naum Turuna katilabilirler.(20EUR). Yolumuz üzerinde Resne’de bulunan ve Ittihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasindan biri ve Türk Yunan savasindaki faydalari nedeni ile üne kavusan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayini panoramik olarak görüp Bitola’ya variyoruz. Manastir(Bitola) kent gezimiz sirasinda; Türk Çarsisini, Bedesten’i, Ishak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadi Camii ve gezinin en duygusal anlarini yasayacaginiz Atatürk’ün mezun oldugu Askeri Idadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaretediyoruz. Ardindan Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varisimiz sonrasi panoramik sehir turu. Ünlü sairimiz Yahya Kemal Beyatli’nin dogum yeri olan Üsküp’te görecegimiz yerler arasinda Yahya Pasa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarsisi, Isa Bey Camii, Mustafa Pasa Camii, Murat Pasa Camii, Kapan Hani, Sulu Han, Davut Pasa Hamami,Tas Köprü bulunmaktadir. Vardar Nehrinin kiyisindan ve nehrin öteki tarafinda bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüsümüzde Makedonya Meydani’ni, Osmanli Köprüsü’nü ve Davut Pasa Hamami’ni disaridan görecegiz. Ardindan Türk Çarsisi’na gidiyor ve Türk Çarsisi’ndaki tarihi eserleri görmeye basliyoruz. Görecegimiz bir diger yapi olan ve eski Türk Çarsisi içinde yer alan ve 1550 tarihli Kursunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullaniliyor. Osmanli döneminde 17 Han binasi insa edilmis olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binasi kalmistir. 15.yy’in ikinci yarisinda insa edilmis Sulu Han ve Kapan Hani’ni ziyaretlerin ardindan Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyilda insa edilmis Saat Kulesi’ni, 14. yüzyilda yapilmis erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisi’ni ve yine ayni yüzyildan kalma Isa Bey Cami’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardindan Türk Çarsisi’nda alisveris için bir saat serbest zaman verilecektir. Suska biberi, ustrumca yer fistigi,çariklar alabileceklerimiz arasinda yer aliyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerlesme.Geceleme otelimizde.

 
3. Gün
Üsküp - Kosova(Pristina – Prizren) - Üsküp
03 Haz 2019 Pazartesi
Otelimizde alacagimiz kahvalti sonrasi tam günlük serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenenicek olan tam günlük Kosova (Pristina – Prizren) Turuna katilabilirler. (55 EUR) Bu turumuzda otel önünden hareketimiz ardindan nüfusunun büyük çogunlugu Müslüman Arnavutlardan olusan, dünyanin en genç devletlerinden Kosova’nin baskenti Pristina’ya sehir turu için otelimizden hareket ediyoruz.  Çok yakin bir zaman önce bir insanlik draminin yasandigi eski Osmanli topraklarinda, duygu yüklü bir gün geçirecegiz. Görecegimiz yerler arasinda, Çarsi, 15. yy.’da Sultan Beyazit tarafindan yaptirilmis Çarsi Camii, 19.yy.’da halka namaz saatlerini hatirlatabilmek üzere yapilmis saat kulesi, 1461 yilinda II. Fatih Sultan Mehmed tarafindan yaptirilmis Sultan Murad Camii, 19. yy.’dan kalma hamam, 16.yy.’da insasina baslanip 19.yy.’da tamamlanabilmis Yasar Pasa Camii, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanilan 19. yy.’dan kalma Osmanli konagi ve Murad Hüdavendigar Türbesi var. Pristina’daki turumuzun ardindan 100 kmlik otobüs yolculugu ile Prizren’e gidecegiz.. Balkanlarin belki de en sirin sehirlerinden biri olan Prizren turumuza baslamadan ögle yemegi için serbest zaman verecegiz. Prizren’de yapacagimiz tur esnasinda 17. yy.’dan kalma Türk Hamami, 1615’de yapilmis Sinan Pasa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi, Christ Saviour Kilisesi görülecek yerler arasindadir. Turun bitimi ile birlikte 85 kmlik yolculukla Üsküp’e variyoruz.Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Makedon Gecesi Turuna katilabilirler.(30 EUR)
 
4. Gün
Üsküp – (Matka Kanyonu) – Belgrad
04 Haz 2019 Sali
Otelimizde alacagimiz kahvalti sonrasi Belgrad’a hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan essiz güzelligi ile bilinen Matka Kanyonu Turuna katilabilirler.(10 EUR) Varisimiz sonrasi panoramik Belgrad turumuza basliyoruz. Panoramik Belgrad sehir turumuz sirasinda Kale Meydani, Askeri Müze, Istanbul Kapi, Saat Kulesi, Damat Ali Pasa Türbesi, Zindan Kapi, Leopoldov Kapi, Sokullu Mehmet Pasa Çesmesi, Stefan Lazerevic Aniti, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydani, Terazi Meydani ve Tas Meydan görülecek yerler arasindadir. Turumuzun bitimi ile birlikte serbest zaman ve otelimize transfer. .Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Tuna ve Sava Nehri Tekne Turuna katilabilirler.(15 EUR)Geceleme otelimizde.

 
5. Gün
Belgrad – Saraybosna
05 Haz 2019 Çarsamba
Otelimizde alacagimiz kahvalti sonrasi Saraybosna’ya hareket ediyoruz.Varisimizla beraber panoramik sehir turumuza basliyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan savas zamani iki buçuk yil sehrin bütün ihtiyaçlarinin karsilandigi ve sehre giris çikislarin yapildigi  Savas Tüneli ve Müzesi Turuna katilabilirler.(Girisler dahil 15 EUR) Avrupa’nin en müstesna çarsisi Basçarsi’da gezintimizi yapiyoruz. Osmanli döneminden beri faaliyete devam eden Kursunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardindan Kanuni Sultan Süleyman’in akrabasi Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devaminda Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardindan I. Dünya Savasi’nin çiktigi Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in sehre girdigi kapidan geçip Osmanli Çesmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerlesme. Geceleme otelimizde.

 
6. Gün
Saraybosna ( Travnik – Vrelo Bosna )
06 Haz 2019 Persembe
Otelimizde alacagimiz kahvalti sonrasi tam günlük serbest zaman .Dileyen misafirlerimiz  ekstra düzenlenecek olan Travnik-Vrelo Bosna Turuna katilabilirler.(45 EUR) Ilk olarak Igman daginin kenarinda, içerisinde Bosna nehrinin kaynagininda bulundugu, zamaninda Tito’nun emriyle düzenlenmis olan   ve içerisinde mükemmel yürüyüs parkurlari ,faytonculari ,otantik kahvehaneleriyle ünlü ,Saraybosna’nin en büyük milli parki olan Vrelo Bosna’ya hareket ediyoruz.Doyulmaz güzelliklere ev sahipligi yapan Vrelo Bosna Milli Parki ziyaretlerimiz sonrasinda Travnik’e dogru hareket ediyoruz. Travnik'e vardigimizda öncelikle  eski kaleyi gezmeye basliyoruz. Bosna Kralliginda yapilmis ve Osmanli hakimiyeti sirasinda süslenmis kaleyi ziyaretimizden sonra. Osmanli’nin Bosna'da yapmis oldugu ilk camii olan " Sulejmanije" camiisini geziyoruz. Sehir merkezinde gezinti yapiyoruz. Travnik sehrinde görülmesi gereken en önemli yerlerden birisi olan Nobel Baris ödüllü yazar IvoAndric'in evine ugruyoruz. Özellikle Balkan cografyasinda yasanan etnik ayrimciligin nedenlerini Dünya’ya en güzel sekilde anlatan bu ünlü yazarin müzeye çevrilmis olan evini ziyaret ettikten sonra Fatih Sultan Mehmed'in su içtigi rivayet edilen Mavi Suyu geziyoruz. Daha sonra Sarajevo'ya dogru yola çikiyoruz. Varisimiz sonrasi otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Bosnak Gecesi Turuna katilabilirler.(40 EUR)
 
7. Gün
Saraybosna – Konjic – (Blagay)- Mostar –(Kravice)- Trebinje veya Çevresi (Dubrovnik)
07 Haz 2019 Cuma
Sabah otelimizde alinacak kahvalti ardindan odalarin bosaltilmasi ile beraber özel otobüslerimizle otelimizden ayrilarak  Mostar`a hareket ediyoruz. Mostar yolculugumuz  bazi durulacak noktalarda  molalar vererek  yaklasik 2.5 saat surecektir.Ilk molamizi Konjic (Konyitz) sehrinde Osmanli dan gunumuze kadar gelmis restorasyonu Turkiye tarafindan yapilan meshur Konjic (konyitz) koprusunu gorme ve  Neretva nehri kanarinda kahve keyfi icin mola veriyoruz . Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Blagay Turuna katilabilirler.(15 EUR)Sonrasinda Mostar`a varis ardindan  yürüyerek yapacagimiz sehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafindan 1557 yilinda insa edilen köprü Osmanli mimarisinin bir saheseridir.) Köprü 1992 yilinda cereyan eden savasta Hirvat topçusu tarafindan yikildi, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkilariyla 2004 yilinda yeniden hizmete açilmistir. Koska Mehmet Pasa Camii'ni görüyoruz. Dileyen misafirlerimiz Balkanlarin en muhtesem selalerinden olan Kravice Selalesi turuna katilabilirler.(20 EUR) Mostar turumuz sonrasi konaklama yapilacak sehre hareket. Turumuzun bitisi ile otantik sehir olan Tribinje(veya Çevresi) `deki otelimize transfer ardindan yerlesme. Geceleme otelimizde.Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafindan ekstra olarak organize edilecek olan Dubrovnik Aksam Turuna katilabilirler. (45 EUR )( Bu tura katilabilmek için misafirlerin yesil pasaport sahibi veya geçerli kullanilabilir Schengen vizesi ya da Hirvatistan vizesi olmasi gerekmektedir. )Turumuz sirasinda Dubrovnik Sehrini aksam panoramik olarak kesfetmeye basliyoruz. UNESCO tarafindan Dünya Miraslari Listesi’ne alinmis eski sehir meydanini yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhtesem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanin en eski eczanesine de ev sahipligi yapan Francis Manastiri, Rector Sarayi, sehir kapilari, kuleler ve diger önemli yapilar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.
8. Gün
Trebinje – Kotor – Budva – Podgorica
08 Haz 2019 Cumartesi
Otelimizde alacagimiz sabah kahvaltisi sonrasi , Dünyanin en genç devletlerinden Karadag’a geçiyoruz. Ilk duragimiz, önemli tarih ve doga cenneti ve turiztik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor… Burada StariGrad’da (Eski Sehir-Kale) yürüyerek yapacaginiz turda bu sirin beldeyi taniyacaksiniz.Kotor turumuz sonrasi son olarak Budva’dan geçerek , zamaninda balikçilarin yerlesim alani olan bir adanin kamulastirilmasi ve sonrasinda Singapur’lu bir multimilyardere satilmasi ile günümüzde restorasyon çalismalari ile turizme kazandirma asamasinda olan muhtesem St Stefan’i ve Budva’yi Panoramik olarak tepeden görebilecegimiz bir mola sonrasinda Podgorica havalimanina transferimizi sagliyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport islemlerinin ardindan, Türk Hava Yollari’nin TK1088 sefer sayili uçagi ile saat 20:55’de Istanbul’a hareket. Saat 23:40’da Istanbul’a varis. Bir sonraki seyahatinizde görüsmek dilegiyle…

TARİH BİLGİSİ

TURA ÇIKARKEN

 • ( Tercihen önceden giyilmiş ) Rahat edebileceğiniz ayakkabı , terlik , mayo , hırka ve şemsiye ve yagmurluk alınması ,
 • Kişisel bakım araçlarının ( diş macunu , kozmetik ürünleri , kişisel temizlik malzemeleri , rutin kullanılan ilaçlar ) alınması ,
 • Telefon defteri , harita , not defteri , kalem ve bunun gibi gerekli olacak eşyaların alınması ,
 • Güneş gözlüğü , cep telefonu & sarj aleti , el feneri , pil , güneş gözlüğü ve alarmlı saat alınması
 • Kesinliklikle Nüfus cüzdanı ve var ise banka kartlarının alınması.

EVDEN ÇIKARKEN

Evden çıkarken tüp , ocak , buzdolabı , kapı ve pencerelerin sıkı kapatıldığından emin olunması ve evcil hayvan sahibi iseniz yakın bir akrabanız veya komşunuza evde olmayacağınız gün kadar bırakılıp ihtiyaçlarının komşunuza veya akrabanıza teslim edilmesi.